V chotěbořské základní škole žáci rozvíjejí své schopnosti i o přestávkách. Díky novým interaktivním

Chotěboř - Objevování zákonitostí mechaniky a fyziky, zlepšování jemné motoriky a zručnosti a samozřejmě také odreagování od výuky, to vše skýtají nové interaktivní hry, které mají nově na chodbách k dispozici žáci základní školy Buttlova v Chotěboři. Vedení je pořídilo díky výhře v projektu společnosti Tesco vy rozhodujete, my pomáháme. 

 

Na stěnách školy se tak objevilo několik nových dekorací, pomocí kterých děti zkouší sílu magentu nebo sestavují obrázky podle předlohy. „Chceme, aby se děti cítily ve škole příjemně, aby je bavilo tady chodit. Díky nové výzdobě si tak o přestávkách odpočinou od učení, užijí si zábavu a zároveň se ale i něco dovědí,“ popsala novinku ve škole ředitelka Zdenka Königsmarková.


Škola by v započatých úpravách ráda pokračovala. V běžném rozpočtu ale na podobné interaktivní doplňky nezbývají peníze. Proto by Königsmarková ráda školu opět přihlásila do projektu společnosti Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme, aby získala prostředky pro další úpravy. Další kolo projektu odstartovalo 15. května 2017. Obchodní řetězec Tesco opět plánuje rozdat na podporu regionálních aktivit více než dva a půl milionu korun. Stejně jako v předešlých ročnících je rozhodnutí v rukou Tesco zákazníků, letos již podruhé. „Hlavním důvodem, proč jsme se letos rozhodli o spuštění dalšího ročníku v témže roce je, že jsme si vědomi toho, že neziskových organizací je velké množství, a proto bychom touto formou rádi podpořili ještě více organizací,“ doplňuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.


Od 3. do 31. října získají zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Obchodní řetězec pak vyhlásí vítěze v týdnu od 13. listopadu. 
Více informací a postup jak se do programu přihlásit najdete na https://pomahame.itesco.cz/.

 

Zdroj: Tesco