ŠKODA OCTAVIA RS 245: Motor o výkonu 245 k

 Mladá Boleslav/Řím | Nová ŠKODA OCTAVIA RS 245 je nejsilnější a nejdynamičtější ŠKODA OCTAVIA v historii značky. Vrcholný, sportovně laděný model nejprodávanější modelové řady má výkon 180 kW (245 k), tedy o 11 kW (15 k) vyšší, než měla dosud nejsilnější verze ŠKODA OCTAVIA RS 230. 

 

Silný motor a inovativní technika podvozku včetně elektronicky řízené mechanické uzávěrky předního nápravového diferenciálu (VAQ) umožňují ultimativní zážitek z jízdy. Tento vůz je k dostání v karosářských verzích liftback i kombi. Jeho maximální rychlost je omezena na 250 km/h, z 0 na 100 km/h zrychluje za pouhých 6,6 s (v karosářské verzi kombi: 6,7 s). 
V interiéru a zavazadlovém prostoru je jako obvykle k dispozici spousta místa. Kromě toho jsou i pro vůz ŠKODAOCTAVIA RS 245 k dostání nejnovější asistenční systémy. S infotainment systémem jsou cestující díky Wi-Fi hotspotu a modulu LTE na přání vždy online. Četná Simply Clever řešení dokládají praktičnost. V segmentu kompaktních sportovně laděných vozů jde o jedinečnou kombinaci.

 

Zdroj: Škoda Auto